Development Team

Development Team

Club Competitions


NORTH AYRSHIRE 200 at AUCHENHARVIE

SATURDAY 11TH & 12TH   FEBRUARY 2017

Millie     10

McArthur

200m   fly

3.07.77   * 1ST

200m   IM

2.59.47   * 1ST

200m   back

2.52.19   * 1ST

200m   breast

319.31   * 1ST

200m   free

2.41.54   * 1ST

Anya     11

McLaughlin

200m   back

(3.24.01   *)

200m   breast

3.36.36   *

200m   free

2.50.37   *

200m   IM

3.13.41   *

Niamh   13

Jeffrey

200m   fly

3.06.05   *

200m   IM

2.51.86   *

200m   back

(2.52.02   *)

200m   breast

3.08.78   *

200m   free

2.31.27   *

Abbigail 13

McArthur

200m   back

2.31.63   * 3RD

800m   free

9.57.41   *

200m   breast

3.16.92

1500m   free

19.40.76   *

200m   free

2.20.41   * 3RD

200m   IM

2.40.33   * 3RD

400m   free

4.51.75   *

400m   IM

5.39.98

Mia         13

Rae

200m   fly

3.06.78   *

400m   free

515.32   *

200m   back

2.36.97   *

200m   IM

2.44.93   *

200m   breast

3.16.42

400m   IM

5.49.63   *

200m   free

2.31.62   *

Heather 13

Stevenson

200m   breast

3.01.65

1500m   free

19.39.91

200m   free

2.26.78

200m   IM

2.48.29

400m   free

4.52.90   *

400m   IM

(5.41.82   *)

800m   free

10.12.40   *

Erin       14

Snow

200m   fly

2.44.00

200m   IM

2.34.52   3RD

200m   back

2.35.50   2ND

400m   IM

5.21.39   2ND

200m   breast

2.49.81 3RD

200m   free

2.21.93

Shiona 16o

McClafferty

200m   fly

2.50.65   *

200m   IM

2.38.42

200m   back

2.43.33

400m   IM

5.29.42   *

200m   breast

2.49.36   1ST

200m   free

2.22.21

Mark       13

Ford

200m   fly

2.15.21   1ST

400m   free

4.22.32   *

200m   back

2.20.12 1ST

800m   free

9.03.13   * 2ND

200m   breast

2.44.64   * 1ST

200m   IM

2.20.75   1ST

200m   free

2.04.66   * 1ST

400m   IM

4.59.10

Alistair   14

Dunsmore

200m   fly

2.53.11

400m   free

5.12.86   *

200m   back

2.50.16

200m   IM

2.42.08

200m   breast

2.48.91   * 3RD

400m   IM

5.39.33   *

200m   free

2.25.64  

Mitchell   15

Stevenson

200m   fly

2.17.13 1ST

400m   free

4.28,77   *

200m   back

2.30.57

800m   free

9.10.55   *

200m   breast

2.44.48

200m   IM

2.20.84   * 3RD

200m   free

2.07.59

400m   IM

4.58.31   3RD

Best 10 and   under girl – Millie McArthur

Best 13 year   old boy – Mark Ford

Best boy in   Meet – Mark Ford